Calaris Studios to doświadczenie,kreatywny potencjał i wysokie standardy. Studio istnieje od roku 1993.
Profil
Wsparcie
Realizacje
Technologia
Start
Profil
Wsparcie
Realizacje
Technologia
Aktualności
Aktualizacja gry Sobieski.Online
 

Sobieski Online doczekał się kolejnej aktualizacji. Najważniejszą zmianą jest praca w pełnym ekranie. Poprawiono także drobne usterki występujące w niektórych przeglądarkach.

Sobieski Online to gra komputerowa z gatunku MMORPG. W grze wcielamy się w postać dostojnika królewskiego, któremu zlecone zostaje zadanie  zebrania pod swoją komendę wojska i odparcie sił nieprzyjaciela. Aby tego dokonać potrzebne jest zyskanie jak największej sławy, dobrej reputacji i posłuchu wśród ludzi, który zaskarbiamy sobie staczając boje z coraz to potężniejszymi przeciwnikami jak też wykonując zadania zlecone przez okolicznych mieszkańców.

Jako polski lub kozacki dowódca, na początku małego, lecz z czasem rosnącego w siłę oddziału, stawiamy czoła wielkiej ordzie turecko tatarskiej. Zagrażającej, w owym czasie, nie tylko Polsce, ale i całej chrześcijańskiej europie.

Szlak Sobieskiego jest grą MMO RPG z elementami strategicznymi, osadzoną na terenach XVII-wiecznej Polski; w czasie świetności, chwały i licznych zwycięskich wojen.


Gra jest ceniona przez graczy z uwagi na niebanalne i okraszone charakterystycznym humorem dialogi, dokładne odzwierciedlenie realiów tamtego okresu oraz wiernie oddane lokacje.

http://www.sobieski.online/


 

O grze Sobieski.online:

Czasowe umiejscowienie gry przypada na przełom lat 70-tych i 80-tych XVII wieku, kiedy to Rzeczypospolita nękana była najazdami Ordy Tureckiej, którym Król Sobieski dzielnie stawiał opór. A pracy owej było wiele gdyż ówczesny rozmiar państwa Polskiego powierzchnią niewiele ustępował dzisiejszej Unii Europejskiej.

Przygodę zaczynamy od wyrobu klasy naszej postaci: Wiarusa – doświadczonego żołnierza, Posła – płomiennego mówcę, Rotmistrza – wodza i taktyka oraz Łotra – chytrego grabieżcę. Możemy też wybrać płeć oraz pochodzenie: polskie lub kozackie.

W grze zwiedzimy blisko 50 zróżnicowanych i bardzo dużych map. W tym gęste lasy, mroczne pieczary, malownicze pola oraz 15 miejscowości patronackich gmin, w których przyjdzie brać w zaciąg okoliczne wojsko i rozmawiać z mieszkańcami, którzy to przemówią do nas piękną XVII- wieczną gwarą. Owym staropolskim językiem przesiąknięta jest cała gra, dzięki czemu momentalnie „wpadamy” w atmosferę sarmackiej Polski. Kwestie dialogowe postaci w grze, łącznie zajmują ponad 100 stron maszynopisu , co świadczy o tym jak rozbudowanym projektem jest Szlak Sobieskiego.

Trzonem gry jest budowanie potęgi naszej chorągwi - oddziału żołnierzy, którzy przyłączyli się do nas, wypełniać wojenny obowiązek. Do dyspozycji jest ponad 40 przyjacielskich typów jednostek. Od zbrojnych parobków, czyli „Czeladzi” po „Husarię” niezwyciężonych w boju skrzydlatych jeźdźców. Do dyspozycji jest też ponad 200 unikalnych przedmiotów – rynsztunku bojowego, który nasza postać może używać.
 


 

W grze przyjdzie nam walczyć ze Zbójcami oraz Moskalami, jednak głównym wrogiem jest Imperium Ottomanów: połączone siły żołnierzy królestw podległych Turcji i Tatarzy, wśród których znajdzie się doborowa kawaleria: Sipahierzy oraz niechybiający celu strzelcy: Janczarzy.

Szlak Sobieskiego jest wyjątkowym wydarzeniem, jeżeli chodzi o gry przeglądarkowe. Urzekają piękne krajobrazy; wyraziste postacie zaludniające świat gry; animowane przedstawienia bitew, które staczamy; rozbudowana fabuła oraz specyfika 4 klas postaci, które mamy do wyboru. To wszystko sprawia, że gra pochłonie na długo każdego, kto chce poczuć atmosferę wielkiej polskiej historii.Calaris Studios Sp. z o.o. realizuje projekty na konsole Nintendo DS, Nientendo Wii, Sony PSP, PS2, PS3, Microsoft XBOX, X360, XBLA oraz PC. Calaris to doświadczenie, kreatywny potencjał i wysokie standardy. Studio istnieje od roku 1993.

Calaris Studios Sp. z o.o
ul.Henryka Sucharskiego 2/26, 95-035 Ozorków
NIP:732-21-70-444, REGON: 101466134
KRS: 0000431956

Napisz do nas: calaris@calaris.com