Calaris Studios to doświadczenie,kreatywny potencjał i wysokie standardy. Studio istnieje od roku 1993.
Profil
Wsparcie
Realizacje
Technologia
Start
Profil
Wsparcie
Realizacje
Technologia
Aktualności
Raport z realizacji Gry Terenowej Skarb Sobieskiego
 

Gra terenowa odbyła się w dniach 15-16 Sierpnia 2014r na obszarze Gmin: Gorzków, Mełgiew, Piaski, Rybczewice, Spiczyn, Wólka. W godzinach od 10.00 do 18.00 królewscy wysłannicy, odziani w stroje z epoki i ustawieni w miejscach wymienionych w scenariuszu oczekiwali na żądnych przygód graczy. Podczas gdy aktorzy sprawnie wykonywali powierzone zadania, przedstawiciele wykonawcy czuwali nad poprawnym przebiegiem rozgrywki.

Koncepcja gry terenowej okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z twarzy uczestników gry nawet na chwilę nie znikały uśmiechy a dobre samopoczucie udzielało się także aktorom dzięki czemu wszyscy spędzali czas w miłej atmosferze.

Pierwszego dnia dodatkowym atutem była ciepła i słoneczna pogoda co sprzyjało wysokiej frekwencji, w drugim dniu głównie za sprawą pesymistycznej prognozy i przelotnych opadów deszczu, liczba graczy była znacznie niższa.

Zakończenie gry:
Trzeciego dnia odbyła się finałowa rozgrywka i rozdanie cennych nagród.

Propozycje i uwagi na przyszłość:
Uczestnicy gry zgłaszali chęć rozwiązywania jeszcze większej liczby zagadek. Przy większej liczbie grających potrzeba dwóch aktorów na każdym stanowisku ponieważ przed pojedynczym królewskim wysłannikiem czasem tworzyły się kolejki graczy.


 

Skarb Sobieskiego jest grą komputerową przeznaczoną dla komputerów klasy PC, połączoną z grą terenową LARP. Dzięki tak wyjątkowej kombinacji dwóch gier, projekt oferuje graczom niespotykane wcześniej doznania. W wersji komputerowej, gracz wciela się w rolę Chorążego, (z czasem oczywiście awansuje) zadziornego i gadatliwego huzara, który w trakcie swoich przygód prowadzony jest przez trzy sławne osobistości, Atanazego Miączyńskiego, Króla Korybuta Wisnioweckiego, oraz ostatecznie Jana III Sobieskiego.

 

Fabuła gry opowiada o burzliwych dziejach sarmackiej Polski z okresu lat 70-tych i 80-tych XVII wieku. Scenariusz oparty jest o fakty historyczne uwzględniające realne nazwy postaci, ówczesną gwarę oraz zwyczaje. Wiernie odwzorowano miejsca oraz przedmioty związane z terytorium Szlaku Jana III Sobieskiego, w tym z punkty węzłowe i ich otoczenie.

 

Mimo iż sama postać głównego bohatera jest fikcyjna, autorzy dołożyli starań aby podczas prezentacji tła ówczesnych wydarzeń, zachować zgodność z prawdą historyczną. Gra przybliża realia towarzyszące takim wydarzeniom jak bitwa pod Chocimiem, odsiecz wiedeńska a nawet poznajemy kulisy działań dyplomatycznych w obliczu zagrożenia suwerenności całej Europy ze strony Imperium Otomańskiego.

 

W wersji terenowej gry, gracz jest odkrywcą który bada historie i pozostałości tamtych czasów w współczesnej przestrzeni. Przygotowane przez autorów zagadki mają te poszukiwania te urozmaicić. Zabawę dopełnia specjalnie przygotowany konkurs oraz wartościowe nagrody.

 


 

Nadrzędnym celem projektu, poza oczywiście dostarczeniem świetnej rozrywki dla graczy, jest promocja partnerów Szlaku Sobieskiego, poprzez ukazanie walorów turystycznych Lubelszczyzny, a także Ukrainy na obszarach, których historia powiązana jest z Sławnym Królem.

 

Do największych zalet gry, należą niebanalna i okraszona charakterystycznym humorem fabuła, wiernie odzwierciedlone realia tamtego okresu oraz lokacje. Wartka akcja oraz nienaganna grywalność stanowią dodatkową zaletę. Gra połączona jest także z konkursem, w którym wirtualną zabawę uatrakcyjnią zagadki, których rozwikłanie jest premiowane zupełnie realnymi, wartościowymi nagrodami.Calaris Studios Sp. z o.o. realizuje projekty na konsole Nintendo DS, Nientendo Wii, Sony PSP, PS2, PS3, Microsoft XBOX, X360, XBLA oraz PC. Calaris to doświadczenie, kreatywny potencjał i wysokie standardy. Studio istnieje od roku 1993.

Calaris Studios Sp. z o.o
ul.Henryka Sucharskiego 2/26, 95-035 Ozorków
NIP:732-21-70-444, REGON: 101466134
KRS: 0000431956

Napisz do nas: calaris@calaris.com